Haberler

Ana Sayfa / Haberler

13. İLERİ ARTROPLASTİ KURSU TAMAMLANDI...

Kalça - Diz Artroplastisi alanında son gelişmelerin paylaşıldığı ve bu yıl Özel Medicabil Hastanesi ev sahipliğinde düzenlenen 13'üncü İleri Artroplasti Kursu, son gün yapılan oturumların ardından son buldu.

Kalça, Diz Artroplasti Derneği tarafından düzenlenen 13. İleri Artroplasti Kursu'nun ikinci gününde, Prof. Dr. İlker Çetin ve Özel Medicabil Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen 'Revizyon Total Kalça Protezi' ve 'Revizyon Total Kalça Protezi - 2' oturumlarına moderatörlük yaptılar. Oturumlarda, 6 sunum gerçekleştirildi.

Son günde oturumların yanı sıra, 'Revizyon Total Kalça Protezi' ameliyatından canlı yayın yapıldı ve yine 'Revizyon Total Kalça Protezi' konusundaki hasta olguları, Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen'in moderatörlüğünde yapılan Olgu Tartışmaları toplantısında konuşuldu.

" Güçlü kadro bir arada"

Kursun kapanışında konuşan 13. İleri Artroplasti Kursu Başkanı Prof. Dr. Semih Aydoğdu, "2 gün boyunca oldukça yoğun bir program gerçekleştirdik. Kursumuza olan yoğun ilgi bizler için mutlu edici oldu. Toplantının teorik içeriği bizler açısından oldukça doyurucuydu. Şu anda çok güçlü bir kadro bir aradaydı. Bu kursun gerçekleşmesinde büyük emeği geçen Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen'e ve Özel Medicabil Hastanesi’ne ev sahipliği için teşekkürlerimi sunuyorum. Sizlerden alacağımız geri bildirimlerle kursumuzu daha iyi bir hale getirmek için çalışacağız" dedi.

Toplantının kapanışında bir teşekkür konuşması yapan Kalça, Diz Artroplasti Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Atilla da, "Kursun düzenlenmesi için büyük bir emek verildi ve bu emeğin karşılığını aldığımızı düşünüyorum. Katılımdan, kursun ilerleyişinden oldukça mutluyuz. Sizlerden alacağımız destekle, Kalça, Diz Artroplasti Derneği ve TOTBİD işbirliğiyle, gelecek dönemde başarılı işlere imza atmaya devam edeceğiz" diye konuştu.